رده بندی سنی

دسته بندی ها : برای والدین 12 سپتامبر 2020 Misstoyz 338 بازدید

تقسیم بندی رده های سنی و اطلاع از مراحل زندگی تا مرگ به ما کمک می‌کند درک بهتر و توقع معقول‌تری از توانایی‌ها و ویژگی‌های هر فرد داشته باشیم. به نظر شما کدام مرحله از زندگی مهم‌تر است؟ شاید برخی ادعا کنند دوران طفولیت مرحله اصلی است؛ یعنی زمانی که مغز کودک برای یادگیری تجربیات جدید در زندگی کاملا باز است و بر باقیمانده عمر او تاثیر می‌گذارد. افرادی نیز هستند که فکر می‌کنند نوجوانی و جوانی مرحله اصلی عمر است؛ دوره‌ای که سلامت جسمانی در اوج خود است .

0 تا 3 سالگی

کودک شاداب و سرزنده است و به نظر می‌رسد منبعی نامتناهی از انرژی باشد. کودکان در این سن پویایی درونی بشریت را نشان می‌دهند و حتی با مجراهای جدیدی از انرژی روحی و روانی که ایجاد می‌کنند می‌توانند آتشی برای روشن شدن چرخه حیات انسان باشند.

3 تا 6 سالگی

وقتی کودکان و خردسالان بازی می‌کنند، دنیا را دوباره از نو می‌سازند. آنها چیزی که هست را با چیزی که ممکن است اتفاق بیفتد ترکیب می‌کنند و رخدادها را به گونه‌‌ای جلوه می‌دهند که هرگز در تاریخ بشر نظیر آن وجود نداشته است. از همین  رو، آنها اصول نوآوری و تحول را به گونه‌ای متجسم می‌شوند که در پس هر خلاقیت در دوره تمدن بشری نهفته بوده است.

6 تا 8 سالگی

در اواسط کودکی، حس نفس یا خود درونی برای اولین بار شکل می‌گیرد. این خود با تخیلی که از جهان بیرون سرچشمه گرفته زنده است و از عمق ناخودآگاه کودک نشات می‌گیرد. این تخیل  کودک به عنوان منبع الهام خلاقانه در مراحل بعدی زندگی به یک هنرمند، نویسنده، دانشمند و دیگر کسانی که روزها و شب‌های خود را پر از زندگی عمیق درونی می‌یابند کمک می‌کند.

9 تا 11 سالگی کودکان بزرگتر در این سن دیگر مهارت‌های اجتماعی و فنی گسترده‌ای را یاد گرفته‌اند که به آنها کمک می‌کند با استراتژی‌های شگفت‌انگیز و راهکارهای شهودی منحصر به خود بتوانند فشارهای فزاینده‌ای که در جامعه با آنها مواجه می‌شوند حل کنند. این اصول نبوغ، ابتکار و خلاقیت در آن قسمتی از خودمان وجود دارد که در جست و جوی روش‌های جدیدی برای حل مشکلات کاربردی هستیم و می‌خواهیم بر مسئولیت‌های روزمره غلبه می‌کنیم.

Misstoyz

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) عضویت در کانال

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :
  × همین حالا سفارش دهید
  0